Menu
tel

61 853 30 56
CZYNNE: 7:30-15:30 PON-PT

Start O firmie Regulamin Oferta Cennik Transport Kontakt Koszyk Konto


Instalacja odgromowa, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas burzy?

Burze i idące z nimi w parze - wyładowania elektryczne, spędzają sen z powiek wielu właścicieli domów, jedno- i wielorodzinnych, a także tych będących w posiadaniu obiektów komercyjnych (biur, hal, magazynów, fabryk itp.). Choć występują stosunkowo rzadko – ich skutki mogą być opłakane. Wystarczy wspomnieć, że uderzenie nawet niewielkiego pioruna potrafi doprowadzić do zniszczenia całej instalacji elektrycznej (w tym podłączonych do niej maszyn, urządzeń oraz sprzętów RTV i AGD). Jednak w najgorszym wypadku jego działanie może wywołać pożar, który w konsekwencji może strawić cały budynek - rodząc tym samym ogromne zagrożenie nie tylko dla mienia, ale przede wszystkim dla zdrowia i życia ludzi.

Zagrożenie piorunami - jak sobie z tym radzić?

Oczywiście, można zadbać o odpowiednie ubezpieczenie, które w razie zaistnienia takiego zagrożenia - pokryje ewentualne straty. To jednak w żaden sposób nie uchroni Cię przed skutkami oddziaływania gromu, czyli zniszczoną instalacją, pożarem, masą nerwów, a nawet uszczerbkiem na zdrowiu.

Poza kupnem odpowiedniej polisy warto zatem pomyśleć o bardziej praktycznej ochronie swojego mienia oraz wszystkich swoich bliskich. A tutaj z pomocą przychodzą...

Instalacje odgromowe jako skuteczny sposób na przeciwdziałanie zagrożeniom

Rozwiązanie może być tylko jedno. Mamy tu na myśli profesjonalne instalacje, których rolą jest po prostu “przyjmowanie” całego zagrożenia “na siebie”. W dużym skrócie - dzięki posiadaniu instalacji odgromowych, cały ładunek (zamiast trafiać w Twój dom), jest kierowany do najwyższego elementów instalacji (o czym przeczytasz za chwilę). W ten sposób energia zostaje przyjęta przez specjalne urządzenia, które odpowiadają za jej akumulację, przekazanie dalej, a co za tym idzie - neutralizację całego zagrożenia.

Instalacja odgromowa – z czego powinna się składać, aby chronić Twój dom?

Aby mieć pewność, że Twój dobytek i Twoi bliscy są chronieni w najlepszy możliwy sposób, musisz zadbać o te 3 elementy:

  1. Uchwyty, wsporniki i złącza, dzięki którym Twoja instalacja odgromowa będzie zamontowana stabilnie i w miejscu, w którym jej najbardziej potrzebujesz.
  2. Iglice, maszty i uziomy, dzięki którym Twój dach obejdzie się bez bezpośredniego kontaktu z piorunem.
  3. Druty, bednarki i linki, dzięki którym (w razie wyładowania elektrycznego) energia zostanie przesłana do bezpiecznego miejsca – z dala od Twojego domu.

Wszystkie czekają na Ciebie w naszym profesjonalnym sklepie internetowym z akcesoriami i instalacjami odgromowymi.

Potrzebujesz więcej cennych porad na temat bezpieczeństwa i funkcjonalności Twojego domu?

W takim razie nie czekaj i już teraz zajrzyj na nasz firmowy blog. Znajdziesz tu mnóstwo wartościowych wskazówek, instrukcji oraz najnowszych informacji z branży.