Menu
tel

61 853 30 56
CZYNNE: 7:30-15:30 PON-PT

Start O firmie Regulamin Oferta Cennik Transport Blog Kontakt Koszyk Konto


Uszczelnienia przejść dachowych

Konstrukcja praktycznie każdego dachu uzbrojona jest w różnego rodzaju, niewidocznych gołym okiem instalacji. W skład takich instalacji wchodzą m.in. urządzenia wentylacyjne, sanitarne, elektryczne, antenowe oraz inne tego typu, które stwarzają możliwość zagrożenia utraty szczelności dachu. Takie miejsca wymagają należytych zabezpieczeń, dobranych ze szczególną starannością. Do takich właśnie zabezpieczeń należą oferowane przez nas produkty w postaci uszczelnień przejść dachowych, takie jak różnego rodzaju kołnierze. 

 

Kołnierz uszczelniający do stalowych pokryć dachowych

 

Kołnierze uszczelniające, przeznaczone do stalowych pokryć dachowych, to specjalne, elastyczne elementy, które przechodzą przez metalowe pokrycia dachowe lub elewacyjne. Przykładami takich pokryć są np. blacha płaska, blacha trapezowa lub blachodachówka. Przejście tego typu kołnierza wykonane jest z bardzo elastycznego tworzywa, jakim jest guma EPDM. Kołnierz u samej podstawy posiada specjalny pierścień aluminiowy, który podczas instalacji równomiernie dociska uszczelnienie danego miejsca. Konstrukcja kołnierza uszczelniającego do stalowych pokryć dachowych pozwala na ruchy elementu, który przechodzi przez dach lub ścianę. Elastyczność takiego kołnierza ustawiona jest w dwóch płaszczyznach, dzięki czemu zyskujemy możliwość ruszania elementem przechodzącym przez dach lub ścianę, jeżeli oczywiście wymaga tego montaż danego przejścia. 

 

Przejścia Master Flash®, które dostępne są w naszym sklepie w wielu wariantach, zapewniają wodoodporne uszczelnienie kabli, rur, kominów, czy też przewodów, wychodzących przez ściany lub stropy budynków. 

 

Materiał EPDM, z którego zbudowane są kołnierze z naszej oferty, zapewniają naprawdę niezwykłą odporność na rozciąganie oraz na oddziaływanie różnych, niekiedy szkodliwych, warunków atmosferycznych, takich jak wysokie temperatury, działanie ozonu, wody opadowej lub szkodliwego promieniowania UV. Nasze kołnierze wytrzymują temperatury rzędu 130 stopni Celsjusza.

 

Jak zaizolować łączenie kołnierza z pokryciem stalowym?

 

Każde przejście za zapewnione stuprocentowo trwałe i pewne uszczelnienie, ponieważ zakres średnic takiego przejścia można dostosowywać do danych rur i wylotów o różnych średnicach. Jeśli chcemy całkowicie zaizolować łączenie kołnierza ze stalowym pokryciem dachowym, zalecane jest korzystanie ze specjalistycznego uszczelniacza, jakim jest silikon dekarski lub taśma butylowa. Uszczelniacze te zapewniają 100% szczelności tuż na styku naszego kołnierza z blachą. Montaż kołnierza wykonuje się za pomocą wkrętów farmerskich oraz uszczelniacza. Sam proces montażowy jest naprawdę niezwykle szybki i bardzo prosty w wykonaniu.Kołnierz na przewody i druty

 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz trzy rodzaje kołnierzy, które przeznaczone są do przewodów i drutów. Poniżej omówimy sobie wszystkie trzy, dzięki czemu będziesz wiedział, jaki będzie odpowiedni do obranego przez Ciebie celu.

 

 

Tego rodzaju kołnierze odpowiadają za uszczelnianie miejsca, w którym przez dach przechodzi np. rura kanalizacyjna, wentylacyjna lub inny podobny element konstrukcji. Nasze kołnierze na przewody i druty do papy termozgrzewalnej wykonane są ze specjalnego tworzywa IGOM CE, które gwarantuje doskonałą wytrzymałość i szczelność. Taki kołnierz jest w pełni przystosowany do połączenia właśnie z papą termozgrzewalną za pomocą podgrzania palnikiem. Niektóre modele mają możliwość przycięcia do wybranej średnicy.

 

 

Kołnierze do membran PCV służą do uszczelniania miejsca, w którym rura kanalizacyjna, wentylacyjna lub inny element tego typu przechodzi przez dach, dokładnie tak samo jak w rodzaju powyżej. Produkt ten wykonany jest ze specjalnego i bardzo wytrzymałego tworzywa PCV-P. Po podgrzaniu za pomocą palnika kołnierz uplastycznia się i doskonale zgrzewa z membraną PCV, dając w efekcie szczelne połączenie i zabezpieczenie przed przedostaniem się wody pod hydroizolację.

 

 

Tak jak powyższe kołnierze, te do membran TPO również służą do uszczelniania miejsc, gdzie rury wentylacyjne, kanalizacyjne itp. przechodzą przez dachy. Produkt ten wykonany jest z wytrzymałego tworzywa TPO, które przystosowane jest do łączenia z membraną TPO za pomocą podgrzania. Kołnierz ten nie wymaga dodatkowego klejenia.Kołnierz na rury o średnicach od 34 do 200 mm

 

W naszej ofercie znajdziesz kołnierze na rury do papy termozgrzewalnej, do membran PCV oraz do membran TPO. Ich budowa oraz przeznaczenie jest praktycznie takie same, jak w przypadku kołnierzy na przewody i druty, z tym, że kołnierze do rur wyróżniają się szerszą średnicą, która jest w stanie pomieścić właśnie rury o konkretnych średnicach.

 

Ponadto, oferujemy akcesoria do kołnierzy w postaci niezwykle istotnych w całej konstrukcji opasek zaciskowych. Dodatkowo, znajdziesz także osłony rur wentylacyjnych o średnicy od 80 do 120 mm.