Menu
tel

61 853 30 56
CZYNNE: 7:30-15:30 PON-PT

Start O firmie Regulamin Oferta Cennik Transport Kontakt Koszyk Konto


Wpusty dachowe: 3 bardzo konkretne korzyści związane ich stosowaniem

Korzystanie z dedykowanych wpustów dachowych to nie tylko konieczność nakładana przez obowiązujące przepisy prawa. Ich zastosowanie na dachu pozwala uzyskać kilka bardzo namacalnych i konkretnych wartości. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego instalacja wpustów na Twoich dachu się opłaca? Koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego wpisu.

P.S. Jeśli szukasz szczegółowych informacji na temat rodzajów oraz przeznaczenia wpustów dachowych – to znajdziesz je w jednym z naszych ostatnich artykułów noszącym tytuł: Rodzaje wpustów dachowych, które sprawdzą się w Twoim domu. A teraz pozwól, że sprawnie przejdziemy do omówienia tematu zalet ich stosowania!

  1. Ograniczasz zużycie elementów konstrukcyjnych dachu

Opady deszczu, gradu czy roztapiający się śnieg - każde z nich, jeśli nie zostaną sprawnie odprowadzone, może zalegać na dachu i w ten sposób znacznie przyspieszać proces niszczenia. Dodatkowo, pozostająca miejscami woda tworzy idealne środowisko do rozwoju grzybów, pleśni, glonów, a nawet mchów. Te czynniki z kolei mogą wpływać nie tylko na stan dachu, ale również negatywnie odbijać się na zdrowiu mieszkańców danego budynku.

Wpusty montowane na dachu odpowiadają za skuteczne i szybkie odprowadzanie wody gromadzącej się na płaskiej powierzchni. W ten sposób ograniczają jego zużycie do absolutnego minimum - sprawiając, że jego żywotność jest znacznie dłuższa.

  1. Przeciwdziałasz ewentualnym przeciekom

Wpusty dachowe stanowią idealne zabezpieczenia na wypadek, gdy w dachu jednak pojawią się jakiekolwiek dziury i inne uszkodzenia. Przy ich pomocy większość wody trafia bezpośrednio do kanalizacji lub innego odpływu. W ten sposób źródła przecieków generują znacznie mniejsze straty i są dużo łatwiejsze w naprawie.

  1. Zabezpieczasz się na wypadek poważnej awarii

Regularne utrzymywanie się wody na dachu, dodatkowo połączone nawet z niewielkimi dziurami, może doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń, a przede wszystkim kosztownych awarii.

Właśnie dlatego, instalacja wpustów dachowych pozwala uniknąć drogi i trudnych w realizacji remontów. Zamiast tego – ogranicza straty do minimum.

Zalety wpustów dachowych - czy to wszystko?

Do innych, choć już mniej oczywistych zalet związanych ze stosowaniem wpustów dachowych możemy zaliczyć:

Znajdź wpusty dachowe, które dopasujesz do Twojego budynku

Koniecznie zajrzyj do naszego internetowego sklepu z wpustami dachowymi, gdzie czeka na Ciebie imponujący wybór tych rozwiązań. Znajdziesz w nim rozwiązania pionowe i poziome – dostosowane do różnych typów dachów oraz rodzajów instalacji.

Nie czekaj i już dziś zaopatrz się w sprawdzone rozwiązania, które zapewnią Ci trwałość, wysoką jakość oraz poczucie bezpieczeństwa.