Menu
tel

61 853 30 56
CZYNNE: 7:30-15:30 PON-PT

Start O firmie Regulamin Oferta Cennik Transport Blog Kontakt Koszyk Konto


Zabezpieczenie dachu na zimę. 3 porady, jak ochronić dach przed śniegiem, wiatrem, wilgocią i przeciekaniem

Przeciekający zimą dach to jedna z najgorszych sytuacji, jakie mogą przydarzyć się każdemu właścicielowi domu jednorodzinnego, budynku wielorodzinnego, jak i obiektu należącego do firmy. Z jednej strony, panujące na zewnątrz warunki sprawiają, że sam proces naprawy jest trudniejszy i bardziej wymagający. Natomiast z drugiej strony, odłożenie takich prac “na później” może spowodować, że nawet niewielka usterka przerodzi się w bardzo poważne oraz kosztowne uszkodzenie całego dachu.

Co zrobić, aby tego uniknąć i skutecznie zabezpieczyć dach na niejedną, a nawet kilka zim? Sprawdź poniższe wskazówki i zastosuj się do zaprezentowanych porad. Zapewniamy, że dzięki nim Twój dach będzie doskonale chroniony i to przez kilka najbliższych lat!

  1. Przeprowadź dokładną kontrolę stanu Twojego dachu

Podczas wykonywania tej czynności zwróć uwagę na 2 szczególne aspekty:

  1. Zabezpiecz swój dach na wypadek intensywnych opadów śniegu

Choć pewnie nie pamiętasz, kiedy nasz kraj nawiedziła “prawdziwa” zima – weź pod uwagę, że pogoda lubi mieć kaprysy i wcale niewykluczone, że w tym roku Twój dach będzie musiał zmierzyć się z prawdziwą nawałnicą śniegu.

W związku z tym dopilnuj, aby ewentualne pozbywanie się nadmiaru białego puchu przebiegało szybko, sprawnie, a ponad wszystko – bezpiecznie.

Zainstaluj specjalne zabezpieczenia w postaci drabinek bądź żerdzi. Te elementy zapobiegną obsuwaniu się zbyt dużych ilości śniegu. Pamiętaj także o przygotowaniu sprzętu do odśnieżania, w tym: specjalnych łopat, lin i mocowań asekuracyjnych, a także drabin lub rusztowań.

Dodatkowa formę zabezpieczenia przed niechcianą wodą zapewnią Ci wpusty dachowe.

  1. Upewnij się, że woda będzie miała gdzie spływać

Prędzej czy później, każdy śnieg w końcu stopnieje i odpłynie. Aby pozostała po nim woda nie zalegała na dachu i mogła swobodnie dotrzeć do gruntu – musisz zadbać o odpowiednie warunki.

W tym celu wnikliwie sprawdź stan całego orynnowania budynku. Rzuć okiem, czy nie posiada żadnych dziur, zniekształceń oraz pęknięć (jeśli je znajdziesz – dopilnuj, aby usterki zostały wyeliminowane przed nastaniem zimy.

Następnie, dokładnie oczyść i udrożnij rynny tak, aby nie znajdowały się w nich żadne liście, igły, mech, grzyb oraz inne rodzaje zanieczyszczeń.

Zabezpieczenie dachu na zimę w 3 krokach – gotowe!

Zastosuj się do wszystkich powyższych kroków, a zyskasz pewność, że Twój dach będzie doskonale zabezpieczony na całą nadchodzącą zimę.

Jeśli szukasz więcej porad dotyczących konserwacji, utrzymania, naprawy lub innych zabiegów związanych z Twoim dachem – koniecznie odwiedź nasz blog. Już wkrótce pojawią się na nim nowe, wartościowe treści.