mobile-menu

61 853 30 56
CZYNNE: 7:30-15:30 PON-PT

Wpusty dachowe

 

Konstrukcja dachu płaskiego wymaga regularnego i efektywnego usuwania nadmiaru wody deszczowej z całej powierzchni pokrycia dachowego. Skuteczne odwadnianie uniemożliwia nagromadzanie się zbyt dużej ilości deszczówki, której nadmierny ciężar może zagrażać bezpieczeństwu i stabilności konstrukcji budynku. W naszej ofercie znajdą Państwo systemy zasadniczego oraz awaryjnego odwadniania dachów płaskich. Oferujemy wpusty uniwersalne przeznaczone do stosowania na wszystkich rodzajach pokryć dachowych. Materiał, z którego wykonane są nasze produkty, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz dużą elastycznością. Dzięki temu wpusty podłogowe dają gwarancję efektywnego odprowadzania wody z dachu przez wiele lat.

 

Wpusty z pionowym odprowadzaniem wody

 

System odwodnienia z pionowym odprowadzaniem wody umożliwia odprowadzanie deszczówki do wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej. Zastosowanie odpowiedniej ilości lejów spustowych pozwala na skuteczne odwodnienie całej powierzchni dachu i zapobiega zalaniu pomieszczeń znajdujących się pod stropem.


Wpust TOP – do wszystkich pokryć dachowych oraz dachów zielonych
Wpust Sure-fix – do wszystkich pokryć dachowych
Wpusty do pap termozgrzewalnych
Wpusty do membran PCV
Wpusty do membran TPO
Wpusty do membran EPDM
Wpusty do membran ECB
Wpusty do izolacji płynnych i betonowych

Wpusty z poziomym odpowadzaniem wody

Wpusty z poziomym odprowadzaniem wody, nazywane też wpustami z odejściem bocznym, umożliwiają odprowadzanie ścieków z centralnego punktu odpływu w kierunku rury kanalizacyjnej. Przeznaczone są do stosowania m.in. na dachach, tarasach, garażach lub w łazienkach. Wpusty poziome charakteryzuje spadek rury spustowej o nachyleniu ok. 3%.

Wpusty do pap termozgrzewalnych
Wpusty do izolacji płynnych i betonowych

Akcesoria do wpustów

Uzupełnieniem naszej oferty są akcesoria do wpustów dachowych. Popularnym sposobem zabezpieczania drożności wpustów jest stosowanie kratek zabezpieczających. Są one umieszczane w otworze leja spustowego uniemożliwiając przedostawanie się do rury kanalizacyjnej wszelkich zanieczyszczeń, takich jak liście czy żwir. Dzięki temu okres niezawodności wpustu jest znacznie wydłużony. Skuteczność wpustu w warunkach zimowych może być ograniczona przez zalegający w rurze lód. Dla podniesienia efektowności leja spustowego zaleca się stosowanie opasek grzejnych zasilanych prądem elektrycznym

Opaski szybkogrzejne
Kratki zabezpieczające
Kratki do wpustów poziomych
Kratki do izolacji płynnej
Redukcja rury

Inne

Wpust podwórzowy