Menu
tel

61 853 30 56
CZYNNE: 7:30-15:30 PON-PT

Start O firmie Regulamin Oferta Cennik Transport Blog Kontakt Koszyk Konto


Instalacja odgromowa

Instalacje odgromowe ochraniają niemal każdy element wystający poza granice budynku. Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z elementami metalowymi, które wyjątkowo łatwo przyciągają wyładowania elektryczne podczas burzy. Zadaniem instalacji odgromowej jest przejęcie tego uderzenia pioruna, a następnie w bezpieczny sposób odprowadzają jego destrukcyjne działanie do gruntu, gdzie zniknie. 

W naszej ofercie znajdziesz uchwyty oraz wsporniki do instalacji odgromowych, które służą do mocowania drutu lub bednarki w zaplanowanym przez nas miejscu i w najbezpieczniejszej odległości od zabezpieczanych elementów. Oferowana przez nas różnorodność produktów wraz z ich zakresem obsługiwanych pokryć dachowych, pozwoli na na zabezpieczenie każdego rodzaju dachu.

 

Uchwyt instalacji odgromowej Polprofili

 

Czy wiesz, że nasze uchwyty odgromowe zostały opatentowane w Urzędzie Patentowym? Dbamy o to, aby nasi klienci mieli możliwość zakupu produktów wyróżniających się najwyższą jakością zarówno użytych do produkcji materiałów, jak i sposobem wykonania, dlatego opracowaliśmy przemyślany, autorski projekt uchwytów odgromowych. 

Uchwyty przystosowane do instalacji odgromowej stosowane są do stabilnego rozmieszczenia i utrzymywania przewodów odgromowych na połaci dachu. Nasz uchwyt został wyprodukowany z niskociśnieniowego i twardego polietylenu modyfikowanego, który wyróżnia się wysoką odpornością na mróz. Materiał został wsparty uszlachetniającymi dodatkami, które obniżają palność, chroniąc tym samym przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, ozonu oraz innych czynników atmosferycznych.

Istnieje kilka możliwych opcji montażu, zapoznaj się z nimi:

 

 

Uchwyt odgromowy

 

W naszej ofercie, poza naszymi autorskimi, znajdziesz również inne uchwyty odgromowe. Uchwyty odgromowe to elementy, które służą do montowania na obiekcie zwodów i przewodów odprowadzających. Jak wiadomo, nie każdy obiekt wygląda tak samo, dlatego w naszym sklepie dostępne są różnego typu uchwyty odgromowe, które swoje przeznaczenie znajdą na dachach płaskich, tych z niewielkim spadem oraz na dachach stromych. 

Okazuje się, że wielu klientów stawia na uchwyty odgromowe wykonane ze stali, kierując się przeświadczeniem, że są one wyjątkowo trwałe i odporne na działanie wdzierającej się korozji. Ponadto ma to też wzgląd na walory estetyczne, ponieważ elementy srebrne dobrze wpasowują się w kanon nowoczesnych budynków, ale także obiektów starszych, które raczej nie wpisują się w obecne trendy architektoniczne. 

Wspornik odgromowy

 

Wsporniki odgromowe to jeden z elementów odgromowych, który zapewnia trwałość instalacji na długie lata. Wspornik występuje w różnych odmianach budowy, wagach, czy też materiałach, z których zostały one wykonane. Ich wybór zależy głównie od charakterystyki budynku i indywidualnych potrzeb klienta. Jeśli chodzi o odstępy między wspornikami, należy montować je w odległościach około jednego metra od siebie w przypadku przewodów okrągłych, natomiast w przypadku taśm i linek poziomych, odległość ta zmniejsza się do pół metra.

 

Jakie jeszcze elementy instalacji odgromowej znajdziesz w naszym sklepie?

 

Poza tak istotnymi elementami jak uchwyty, czy też wsporniki odgromowe, w naszej szerokiej ofercie znajdziesz wszystkie inne części do zbudowania prawidłowego systemu odgromowego. Pamiętaj, że zastosowanie tego typu rozwiązania jest niezbędne, jeśli chcemy w prawidłowy sposób zadbać o naszą posesję. 

 

Złącza znajdują swoje zastosowanie w łączeniu wszystkich elementów instalacji w jedną, spójną całość. Złącza odpowiadają również za odpowiednie oznaczenie wszystkich elementów zawartych w instalacji odgromowej.

 

Zastosowanie drutów i bednarków ma swój cel w utrzymaniu w pełni bezpiecznego odprowadzania wyładowań elektrycznych w kierunku gruntu.

 

Iglice oraz maszty to elementy, które usytuowane są w najwyższych punktach względem całej instalacji i to właśnie one bezpośrednio przyjmują uderzenia pioruna.

 

Zadaniem uziomów jest odprowadzanie ładunków elektrycznych wraz ze zneutralizowaniem go w gruncie.

 

W skład kategorii akcesoriów wchodzą elementy, które w znacznym stopniu ułatwiają konstruowanie całej instalacji odgromowej, wraz z jej odpowiednim zabezpieczeniem.