Menu
tel

61 853 30 56
CZYNNE: 7:30-15:30 PON-PT

Start O firmie Regulamin Oferta Cennik Transport Blog Kontakt Koszyk Konto


Kielichy przyścienne i rzygacze – definicja, zastosowanie, rodzaje i wszystko, co należy o nich wiedzieć

Czym są kielich przyścienne, a czym rzygacze? Do czego wykorzystuje się te elementy, a także na jakie rodzaje i typy je rozróżniamy? Sprawdź poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jak zadbać o skuteczny sposób na odprowadzanie deszczówki i radzenia sobie z wodą zalegającą na tarasie, balkonie i nie tylko.

Do czego służą kielichy przyścienne?

Kielichy przyścienne to elementy wykorzystywane do skutecznego odprowadzania wody z dachu. Zazwyczaj łączy się je z rurami spustowymi. W zależności od typu wybranego produktu, charakterystyki danego budynku, jak i preferencji samego inwestora – kielichy przyścienne mogą odpowiadać zarówno za odpływ poziomy, jak i pionowy.

W przypadku zastosowania odwodnienia poziomego należy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego spadku. Tak, aby nagromadzona woda mogła swobodnie odpływać. Większość producentów rekomenduje spadek mieszczący się w granicach od 3 do 5 stopni.

Rodzaje kielichów przyściennych

Głównym podziałem funkcjonującym w odniesieniu do kielichów przyściennych jest ten rozróżniający ich typy ze względu na sposób montażu oraz miejsce, w jakim mają zostać zainstalowane.

Wyróżniamy zatem: kielichy do pap termozgrzewalnych (bez i z rura HDPE), do membran PCV, EPDM i TPO, a także kielichy do izolacji płynnych oraz betonu.

Każdy z wyżej wymienionych rodzajów kielichów przyściennych jest do nabycia w naszym sklepie online.

Do czego wykorzystuje się rzygacze?

Podobnie, jak w przypadku kielichów przyściennych, rzygacze służą do odprowadzania wody. Z tą różnicą, że głównym obszarem ich zastosowania są balkony oraz tarasy. Montowane w tych miejscach - służą do odprowadzania nagromadzonej deszczówki.

Wielu dotychczasowych użytkowników rzygaczy zwraca uwagę, że poza aspektami czysto funkcjonalnymi, stanowią one również doskonały elementy ozdoby - podkreślający nowoczesny charakter danego obiektu.

Typy rzygaczy – jak je dzielimy?

W tym obszarze omawiane rzygacze są również bardzo zbliżone do kielichów. Albowiem ich podział dotyczy sposobu montażu oraz lokalizacji, w której mają się znaleźć. Dlatego wyróżniamy rzygacze do pap termozgrzewalnych, do membran PCV i TPO oraz do izolacji płynnych i betonowych.

Kielich i rzygacz to nie wszystko

Podczas organizowania remontu lub budowy, w których planowane jest użycie wyżej wymienionych elementów - nie należy zapominać o innych, równie ważnych akcesoriach. W naszym sklepie internetowym posiadamy szeroki asortyment produktów niezbędnych do zaplanowania oraz montażu sprawdzonego, trwałego i skutecznego systemu służącego do odwadniania.

Oferujemy m.in.: opaski szybkogrzejne, kolanka, kratki zabezpieczające, kosze spustowe, a nawet przedłużenia i redukcje.

Szukasz innej, równie sprawdzonej wiedzy?

Pamiętaj, aby regularnie odwiedzać nasz blog, na którym czekają na Ciebie profesjonalne porady, wskazówki oraz wiele, wiele więcej! Wejdź i przekonaj się, czego dowiesz się tym razem.