Menu
tel

61 853 30 56
CZYNNE: 7:30-15:30 PON-PT

Start O firmie Regulamin Oferta Cennik Transport Blog Kontakt Koszyk Konto


Narożniki dachowe

Narożniki dachowe dostępne w naszej ofercie dają nam możliwość bardzo łatwego i zarazem estetycznego wykończenia kątów, które znajdują się na dachu. Oferowany przez nas szeroki wybór narożników dachowych pozwala na idealne dopasowanie ich do najróżniejszego rodzaju pokryć dachowych. Instalacja tego typu narożników polega na zgrzaniu ich z hydroizolacją, dzięki czemu mamy zapewnioną całkowitą szczelność poszycia wraz z wysoką estetyką wykończenia.

 

Tworzywo, z którego zostały wykonane narożniki dachowe dostępne w naszej ofercie, zostało dodatkowo wzbogacone o warstwy zabezpieczające przed bardzo szkodliwym działaniem promieniowania UV. Gwarantujemy wysoką jakość zastosowanych do produkcji materiałów, które oferują zachowanie swoich właściwości przez bardzo długie lata. Poznaj je:

 

 



Hydroizolacje dachowe powinny być wykonywane tak, aby ich szczelność wystarczyła na parę długich lat. Jak wiadomo, najwięcej szczelin i przecieków powstaje w trudno dostępnych miejscach i takich, które są skomplikowane pod względem architektonicznym. 

 

Narożnik wewnętrzny

 

Istnieją zalecenia, które mówią, że miejsca takie jak właśnie narożniki, połączenia z pionowymi ścianami obróbki, czy też zakończenia hydroizolacji powinny wykonywane być w sposób dwuwarstwowy. 

Jak układa się narożniki wewnętrzne?

 

Pierwszy etap to ułożenie paroizolacji na połaci dachowej, następnie wywinięcie jej po ogniomurze aż do samej górnej krawędzi klina narożnego. Aby pokryć narożnik wewnętrzny, musimy użyć kwadratowego kawałka paroizolacji. Najlepszy pasujący tutaj wymiar to kawałek o boku 18-20 cm, pozwoli nam on na zachowanie wymaganego 80-milimetrowego zakładu po każdej ze stron, nawet w przypadku, gdyby zagięty materiał zsunął się nieznacznie. Do takiej czynności często używa się papy samoprzylepnej, której dolna część zabezpieczona jest folią silikonową. Ową folię należy lekko naciąć i częściowo ściągnąć. Jeżeli chodzi o sposób docinania folii, jest to indywidualna kwestia leżąca po stronie preferencji wykonawcy. 

 

W narożniku wewnętrznym na poziomie samej paroizolacji mamy kąt prosty. Membranę możemy swobodnie, odpowiednio nagiąć, jednak należy zadbać o to, aby jej nie przełamać. 

 

W następnym etapie działania zostanie ułożone ocieplenie na paroizolacji, a zaraz na nim hydroizolacja z papy. Pierwsza warstwa uszczelniająca powinna znaleźć swoje miejsce na ociepleniu. Można użyć ponownie papy samoprzylepnej, której szwy można kleić na zimno lub na na gorąco zgrzewać palnikiem, bądź też nagrzewnicą. Na ułożoną warstwę papy w narożniku kładzie się klin wykonany z ocieplenia. W ten sposób możemy usunąć ostre przejście z połaci dachowej na ogniomur. 

 

Kształtki potrzebne do oklejenia narożnika wycina się ze specjalnie przygotowanego do tego szablonu. Owe kształtki można wykonać z papy wierzchniego krycia lub spodniej, która jest w tym przypadku korzystniejsza. Zaczynamy od przyklejenia dolnej kształtki i dopiero potem górnej. Obie dociska się rolką do podłoża. Krycie narożnika wewnętrznego wierzchnią warstwą hydroizolacji wykonuje się docinając do odpowiedniego kształtu i kładąc ‘’na styk’’ krawędzie dwóch sąsiadujących ze sobą odcinków papy. 

 

Narożnik zewnętrzny

 

Sytuacja narożników zewnętrznych wygląda dość podobnie jak w przypadku narożników wewnętrznych. W wersji zewnętrznej również zaczyna się od układania paroizolacji na połaci dachowej. Następny krok to ułożenie ocieplenia, które należy kolejno pokryć pierwszą warstwą hydroizolacji, zwieńczając to zamontowaniem klina wykonanego z ocieplenia. Kolejny krok to prezycyjne, odpowiednie zaizolowanie narożnika za pomocą dociętych kształtek, które są następnie dociśnięte do podłoża za pomocą specjalnej rolki. W zależności od attyki, tutaj trzeba spojrzeć na sprawę indywidualnie, wspomniane już kształtki mogą występować w liczbie dwóch lub trzech. Jeśli chodzi o układanie kształtek, to musimy zacząć całą czynność od dołu, a czynność zakończyć dokładnym pokryciem całego ogniomuru za pomocą dwóch kawałków pozostałych kształtek, które układamy do czoła na wystającej krawędzi. 

 

Przy tych czynnościach niezbędny okaże się szablon, który da nam możliwość prawidłowego i precyzyjnego docięcia końców papy. 

 

Jeżeli chodzi o izolowanie narożnika zewnętrznego, musimy zacząć od ułożenia wierzchniej warstwy hydroizolacji również do czoła. W ten sposób zyskujemy możliwość bardzo estetycznego wyglądu całego pokrycia dachowego.