Menu
tel

61 853 30 56
CZYNNE: 7:30-15:30 PON-PT

Start O firmie Regulamin Oferta Cennik Transport Kontakt Koszyk Konto


Podkładki tarasowe: instrukcja montażu płyt tarasowych w 5 prostych krokach

Płyty tarasowe są absolutnym hitem, który od kilku dobrych lat zdobywa sercach kolejnych miłośników designu i użyteczności. Przy ich użyciu tworzy się tzw. tarasy wentylowane, czyli specjalnie wytyczone powierzchnie przylegające do domów lub umieszczone bezpośrednio w ogrodach. Ich charakterystyczną cechą jest to, iż płyty nie są montowane bezpośrednio na gruncie, a zamiast tego ich podstawę stanowią specjalne podkładki.

W tym artykule czeka na Ciebie kompleksowa instrukcja, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces montażu płyt tarasowych. Sprawdź i spraw, aby Twój taras był nie tylko bezpiecznych i funkcjonalny, ale również prezentował się wyjątkowo stylowo!

Płyty tarasowe montowane na podkładkach - dlaczego warto?

Jak przeprowadzić montaż płyt tarasowych przy użyciu podkładek pod taras?

Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją, a zapewniamy, że Twój wentylowany taras będzie nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim piękny i stylowy!

  1. Określ rozmiar i kształt Twojego przyszłego tarasu

Dokładnie wymierz miejsce, w którym ma znaleźć się taras. Spełnienie tego punktu pozwoli Ci na przygotowanie odpowiedniej ilości - zarówno płyt tarasowych, podkładek, jak i innych elementów służących do sprawnego montażu.

  1. Przygotuj powierzchnię, na której postawisz podkładki pod płyty tarasowe

Dopilnuj, aby grunt był równy i stabilny. Pamiętaj bowiem, że to od niego będzie zależało, czy Twoje płyty zostaną ułożone w nienaganny sposób.

  1. Ułóż podstawki pod płyty tarasowe

Rozłóż je w odpowiednich miejscach – w równych odległościach tak, aby każda znajdowała się na rogach płyt tarasowych. Jeśli uznasz, że wymagają dodatkowej stabilizacji - przytwierdź je do podłoża np. za pomocą wkrętów.

  1. Sprawdź poziom i dokonaj regulacji wybranych podkładek tarasowych

Jeżeli zauważysz, że podkładki pod płyty tarasowe nie tworzą jednej, równej powierzchni – dokonaj korekty ich wysokości. Zrobisz to za pomocą wbudowanej regulacji, opcji samopoziomowania lub specjalnych podstawek. Każde z opisanych produktów znajdziesz w naszym sklepie internetowym z podstawkami tarasowymi.

  1. Umieść na nich płyty tarasowe

Gdy wszystko będzie już gotowe - przejdź do finalizacji swoich prac nad wentylowanym tarasem, czyli układania płyt tarasowych. Pomogą Ci w tym liczne akcesoria (krzyżyki, regulatory oraz uchwyty), które również znajdziesz w e-sklepie polprofili.pl.

Więcej porad nie tylko na temat montażu tarasów wentylowanych?

Jeśli jesteś głodny fachowej, sprawdzonej i praktycznej wiedzy – nie pozostaje Ci nic innego. Koniecznie wejdź na nasz blog, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo merytorycznych artykułów.