Menu
tel

61 853 30 56
CZYNNE: 7:30-15:30 PON-PT

Start O firmie Regulamin Oferta Cennik Transport Kontakt Koszyk Konto


Rodzaje wpustów dachowych, które sprawdzą się w Twoim budynku

Wpusty dachowe to elementy odpowiadające za odprowadzanie wody gromadzącej się na powierzchni dachów. Stosuje się je zwłaszcza tam, gdzie dachy są płaskie, przez co istnieje duże ryzyko, że zalegająca na nich woda mogłaby doprowadzić do trwałego uszkodzenia ich konstrukcji. Jak podejść do wyboru właściwych produktów i na co zwrócić uwagę podczas planowania systemu odprowadzania wody?

W tym artykule czeka na Ciebie spora porcja informacji na temat rodzajów wpustów montowanych na dachach. Sprawdź i dowiedz się, w jaki sposób dzielimy te produkty!

Podział wpustów na te o różnych rozmiarach

W tym miejscu rozróżniamy dwa podstawowe typy:

Podział wpustów dachowych ze względu na kierunek odprowadzania wody

W tym obszarze również definiujemy dwa kluczowe typy wpustów:

Podział wpustów z uwagi na rodzaj pokrycia dachowego

Kolejnym i równie istotnym podziałem jest ten odnoszący się do elementów pokrywających dach. W tym miejscu warto rozróżnić wpusty dachowe, których nazwy jednoznacznie wskazują, do jakich powierzchni są dedykowane. Mianowicie, wyróżniamy m.in.: wpusty dachowe do papy, do membrany czy do izolacji płynnych oraz betonowych.

Warto wspomnieć, że coraz chętniej wybieranymi produktami są uniwersalne wpusty dachowe - nadające się do stosowania na wszystkich pokryciach dachowych.

Wpusty izolowane i pozbawione izolacji

Ostatnim podziałem, o jakim wspomnimy sobie w tym artykule jest ten odnoszący się do budowy tego rodzaju produktów. Mianowicie, na rynku dostępne są klasyczne wpusty dachowe – wykonane z tworzywa, jak i wpusty izolowane termicznie, czyli produkty wyposażone w dodatkową warstwę chroniącą przed zmiennymi temperaturami. W zależności od konkretnego modelu, mogą przyjmować postać materiału izolacyjnego w postaci uszczelki, pianki PUR, styropianu, a nawet po prostu pustej przestrzeni - zastosowanej pomiędzy 2 ściankami.

Postaw na sprawdzone wpusty i zadbaj, aby deszczówka trafiała zawsze tam, gdzie powinna

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie, niezawodności, a przede wszystkim długim i bezproblemowych użytkowaniu - koniecznie odwiedź nasz sklep z wpustami dachowymi. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz do sprawnego odprowadzania nadmiaru wody – od wpustów w każdej możliwej konfiguracji, po wszystkie akcesoria niezbędne do ich fachowego montażu.

Nie zwlekaj i już teraz zamów profesjonalne produkty oferujące wysoką jakość, trwałość i bezpieczeństwo.